x

Hlavní navigace

en cz Úvod O nás Akce Fotogalerie Kontakt Merch

O Fusion Dejvice

První pěvecký sbor Fusion byl založen v roce 2009 v České Republice a Litvě. Od té doby se tyto populární pěvecké sbory rozšířily do celkem 9 zemí (Česká Republika, Litva, Estonsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Ukraina, Bulharsko a Rumunsko.)

Co je Fusion Dejvice?

Fusion Dejvice je určen teenagerům ve věku 13-20 let. Základ tvoří moderní pěvecký sbor, který má zkoušky každou středu od 18:00 do 19:45. Nabízíme studentům i hudební workshopy, ve kterých se mohou naučit základům hry na hudební nástroje, zapojit se do tance, aranžování, dirigování apod. Workshopy a nácviky kapel jsou pak organizovány po společné domluvě mimo čas zkoušek sboru.

 Kdo Fusion Dejvice organizuje?

Vedoucí Fusion Dejvice jsou křesťané (členové Církve bratrské v Dejvicích), ale Fusion je pro všechny. Chceme, aby Fusion byl místem, kde se mohou setkávat lidé bez ohledu na to, zda jsou věřící nebo ne, aby byli schopni vyslechnout jeden druhého a přijímat se navzájem. O své víře se studenty mluvíme, ale nechceme nikoho nutit. Je na každém, co si z toho vezme.

Jak vypadají zkoušky?

Začínáme vždy krátkou hrou pro pobavení. Následně po rozezpívání zkoušíme společně písně na koncert. O tom, které písně budeme hrát, hlasují většinou studenti na začátku pololetí. Sami můžou posílat návrhy do hlasování a tak je zajištěno, že hrajeme to, co se většině líbí.

Během zkoušky také děláme "červenou židli". Jde o jakési interview jednoho z členů, během kterého ho můžeme lépe poznat. Na konci zkoušky máme vždy zamyšlení, které si připraví někdo z vedoucích, nebo externí host. Témata jsou různá. Rádi mluvíme o své víře, ale nevyhýbáme se ani tématům, která jsou pro teenagery dnes aktuální (vztahy, návykové látky, poruchy příjmu potravy...)

Kolik to stojí?

Členský příspěvek za pololetí činí okolo 600kč. Tato částka je ovšem pouze orientační. Stále se jako vedoucí učíme a cenu upravujeme na základě zkušeností z předešlých let. Aktuální informace o členském příspěvku spolu s přihláškou dostanou studenti na zkoušce. Případně se lze informovat na mailu info@fusiondejvice.cz.

Každý zájemce má možnost vyzkoušet si tři středeční zkoušky zdarma. Poté se může rozhodnout, zda ho Fusion baví a zda by se chtěl stát členem. Pokud máš zájem si vyzkoušet, jaké to je být členem Fusion Dejvice, přijď na naší zkoušku ve středu v 18:00 na adresu Evropská 88, Praha 6.